Атанас Манчев

Атанас Иванов Манчев е роден на 28 януари 1921 г. в гр.Каблешково, България. Починал на 21 май 1944 г. в гр.Айтос. Той е български поет и революционер с литературен псевдоним Моц. Израснал в сърдечен кръг, на обичащите го майка, баща, сестри и приятели. В тази среда той намира разбиране и опора в живота. Неговото верую е не сляпата жажда за деяние изобщо, а неотразимата душевна потребност за работа сред хората, в името на тяхното добруване. Непримирим борец за мир и прогрес, за красиво бъдеще. Със силата на своя поетичен талант и мироглед той внушава истини, които звучат като пророчество:

“Животът ще намери своето русло, ще се разлее широко и волно, неспъван от никакви изкуствени прегради, и тогава, по пътя на прогреса, годините на бъдещето ще надминат Вековете на миналото.“

ХИМН

Химн

Текст: Соня Денева

Аранжимент: Георги Петров

1. Носим в сърцата си детската радост на героично загинал поет.
  2. Припев : Училище наше любимо си ни ти даваш светлина. Вървим напред с мечти и знания за утрешния ден, утрешният ни слънчев ден.
  3. Оставил завинаги в нашия Айтос името свое - символ и чест
  4. Припев : Училище наше любимо си ни ти даваш светлина. Вървим напред с мечти и знания за утрешния ден, утрешният ни слънчев ден
  5. Към теб отправяме нашите мисли детска признателност от тях струи
  6. Припев : Училище наше любимо си ни ти даваш светлина. Вървим напред с мечти и знания за утрешния ден, утрешният ни слънчев ден

Историята на Основно училище
"Атанас Манчев" - град Айтос

Назад във времето за миг ако надзърнем, виждаме разлистени листа, малки поникнали тревици, поляни окичени в цветя.

Това е през година недалечна 1958 се нарича тя.

Тогава през пролетта, родолюбиви айтозлии се срещат с министъра на Народната просвета - Вълко Червенков с молба за разрешение за построяване на ново училище в разрастналия се квартал "Странджа".

И се започна ...

На 26 февруари 1960 година с много радост прекрачват прага учители и ученици в новопостроеното училище "Атанас Манчев".

Започва ново училищно летоброене за четвъртото основно училище. Следват години на много упорит труд и усилия на новосъздадения колектив с директор - Костадин Стайков Колев.

УЧИЛИЩНО НАСТОЯТЕЛСТВО

Училищно настоятелство

Регистрирано на 15 февруари 2008 година. Сформирана е комисия :

1. Председател: Р.Дряновска
  2. Касиер: Я.Атанасова
  3. Членове: Й.Николова, Д.Аврамова, Е.Милева, С.Алиева
  4. Родители: Й.Бяндова, Е.Асенова, Н.Стаматова

НАШИТЕ СИМВОЛИ

Щракнете върху символ за да го уголемите