За учениците

08 July 2024

Иновации в действие - От 30.05.2024 г. до 01.06.2024 г., ОУ "Атанас Манчев“ участва в работна среща за споделяне на добри практики и иновации по НП „Иновации в действие“ на МОН. Директорът Силвия Томова, заедно с учители и заместник-директорите посетиха ОУ "Панайот Волов" гр. Варна. Гости на работната среща бяха СУ „Николай Катранов“ – гр. Свищов и СУ „Цанко Церковски“ – гр. Полски Тръмбеш. В рамките на програмата, домакините представиха интердисциплинарен урок на тема „От доброто на Йовков до изкуствения интелект“, включен в Иновативния учебен план на програма „Дизайн и креативност“ в ОУ „Панайот Волов“, по която интегрирано се изучават като факултативни учебни часове четири предмета: БЕЛ, английски език, графичен дизайн и визуални изкуства. Изнесен беше и открит урок на тема „Магията на математиката“, осъществен по модела 1:1, в който бяха включени два предмета – история и математика. Участниците в работната среща се запознахме с извънкласните дейности в ОУ „Панайот Волов“ и имахме възможност да разгледаме училището, чийто красив дизайн е осъществен с подкрепата на проекта „Обичам моето училище“. В споделянето на идеи и добри практики беше включена обиколка на Резиденция Евксиноград и други културни и исторически обекти в морската ни столица.

Файлове за изтегляне:
Име : Book Creator _ 1_.html | Размер : 164.07 KB